Cestování s miminkem

Datum | 30. říjen 2015

Máte doma čerstvé miminko, užíváte si první měsíce s ním, pomalu se sžíváte, přitom ale trochu smutně pokukujete po nabídce pobytů či dovolených? Pokud dodržíte určitá pravidla, nic vám nebrání vydat se s ním na pár dní mimo domov.

Pokud se tedy rozhodnete vycestovat, je dobré promyslet, který dopravní prostředek je pro vás nejvhodnější. Pro čerstvé rodiče, kteří se se svou rolí teprve sžívají a potřebují mít při ruce spoustu nezbytností, bude nejlepším řešením auto. Tato varianta bude nejpohodlnější i pro miminko. Navíc snadno naskládáte do kufru vše potřebné, můžete kdekoliv zastavit, dítě pohodlně přebalit, nakrmit a odpočinout si.


Co zabalit na cestu?

Pro hladký průběh cesty je důležité mít vše potřebné při ruce. Hlavní položkou je výživa miminka, kde jsou v obrovské výhodě kojící maminky, které ale ani ale během cesty nesmí zapomínat dodržovat pitný režim. Pokud nekojíte, budete potřebovat umělou výživu, převařené lahvičky, dostatek převařené vody na cestu a konvici na převaření vody na dobu pobytu. Když budete dobře připraveni, máloco vás překvapí. Neméně důležité jsou přebalovací pomůcky, dostatek plen a vlhčených ubrousků a krém proti opruzeninám. Pokud cestujete v létě, kdy se děťátko více potí, přiberte několik sad oblečení navíc, pobyt v autosedačce v propoceném oblečení dětem na klidu nepřidá.

Místo pobytu vybírejte pečlivě

Chystáte-li se s miminkem k moři, je lepší vybrat si termín mimo sezonu. Vyhnete se tak nejvyšším teplotám. Navíc intenzivní sluneční záření by mohlo děťátko spálit nebo vyvolat nežádoucí alergické reakce. Mořská voda miminkům nevadí, ale je dobré pohlídat, aby se jim nedostala do očí nebo se jí nenapila. Pokud uvažujete nad výletem do hor, můžete využít některé z ergonomických nosítek nebo šátek. Vašemu děťátku pobyt na čerstvém horském vzduchu prospěje. Pozor však na to, že slunce může být i na horách stejně nebezpečné jako u moře.
Co se týká oblečení, mimo domov je lepší být více zásoben než mít nedostatek. Nezapomínejte dítě chránit pokrývkou hlavy. Z materiálů preferujte přírodní.

Čím si usnadníte cestování s miminkem?

"Vaším velkým pomocníkem při pobytu mimo domov může být pro nejmenší děti, které ještě sami nesedí, lehátko. Výška lehátka se dá přizpůsobit aktuálním potřebám. Vyšší pozice umožňuje dětem, které už chtějí pozorovat okolní svět, aktivně se účastnit rodinného dění, v nižší poloze mohou pohodlně odpočívat a nemusí se tísnit v autosedačce", radí fyzioterapeutka Mgr. Martina Karasová. Lehátkem lze libovolně otáčet okolo osy. Dítě tedy může tak být neustále v kontaktu s vámi. Toto lehátko je lehké a přitom stabilní, složené vám v autě zabere minimum místa a miminko tak bude mít svůj kousek domova s sebou i mimo něj.

Dobré rady na konec

Při balení nezapomeňte na zdravotní průkaz, průkaz pojištěnce, základní léky a oblíbenou hračku vašeho děťátka.

Tip: Lehačka Swoon Up je jedinou výškově nastavitelnou lehačkou na trhu. Jejími největšími benefity je skladnost a variabilita. Dítě můžete umístit do dvou různých pozic. V pozici interakce je dítě vzhůru a může se účastnit rodinného života. Naopak v pozici relaxace se dítě uklidní a odpočívá nebo spí. Navíc jí můžete otáčet o 360°, proto si vždy lehačku nastavíte do ideální pozice. Vybavena je velmi komfortní novorozeneckou výplní, takže je vhodná i pro ty nejmenší. Pěti bodový bezpečnostní pás navíc zajistí, že vaše miminko zůstane opravdu v bezpečí a nemůže z lehačky vyklouznout.

Doporučená cena: 4 090 Kč